Tomasz Przychodzień

Polska

Zdjęcie: Tomasz Przychodzień

Tomasz pasjonuje się fotografowaniem krajobrazów. W swoim ostatnim projekcie „W poszukiwaniu straconego światła” pokazuje grę światła i cienia na zdjęciach najbardziej onieśmielających masywów skalnych świata. Tomasz podczas swoich warsztatów uczy innych filozofii fotografowania krajobrazów oraz tego, jak odnaleźć swoją własną ścieżkę w fotografii. Otrzymał kilka prestiżowych nagród i wyróżnień w tym Monochrome Photography Award 2019, National Geographic Grand Photo Competition i Hamdan International Photography Award.

Pytania i odpowiedzi

 1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią/filmem?
  Nacisnąłem spust migawki.
 2. Jak opisałbyś swój styl?
  Surowy, pozbawiony koloru, ostry, pełen kontrastów, mroczny, niepopularny, czarny, bezpośredni, cienisty, eteryczny, świadomy, satysfakcjonujący. To mój własny styl.
 3. Co Cię inspiruje?
  Fotografowanie krajobrazów i doświadczanie natury w pełnej krasie zupełnie wystarcza mi jako inspiracja. Nie interesują mnie za bardzo inni fotografowie i ich praca, chociaż są ludzie, którzy znacznie przyczynili się do rozwoju mojego własnego stylu fotograficznego. Historie światowej klasy himalaistów, takich jak Wojtek Kurtyka, dały mi dużo do myślenia w kontekście tego, jak mogę najlepiej wykorzystać moje wędrówki po górach i pomogły mi zrozumieć, czym góry są dla mnie.
 4. Jaka jest Twoja wymarzona sesja lub projekt?
  Ta obecna.
 5. Co poradziłbyś aspirującym fotografom?
  Jak powiedział niegdyś Jerzy Piątek „Jeżeli chcesz zobaczyć piękne zdjęcia, idź i sam je k... zrób”. Siedzenie w domu nie sprawi, że staniesz się lepszym fotografem. Nie udoskonalisz warsztatu, oglądając filmiki instruktażowe na YouTubie. Kluczem do sukcesu jest zrozumienie, czym fotografia jest dla Ciebie. Wtedy albo ją rzucisz, albo...

 

Co znajduje się w Twojej torbie ze sprzętem?

 1. Który element jest najważniejszy?
  Wygodne paski i przegródki z rzepami.
 1. Jakiej torby używasz?
  Wykonanej na zamówienie na podstawie mojego własnego projektu.

 

Dowiedz się więcej o Tomaszu Przychodzieniu

Instagram: @lightguide_
Facebook: tomasz.przychodzien
Strona internetowa: przychodzien.com
Vero: @lightguide 

Adres rejestrowy Focus Nordic Poland ul. Wiertnicza 165 02-952 Warszawa Adres korespondencyjny Focus Nordic Poland Al. Jerozolimskie 178 02-486 Warszawa KRS: 0000637937

Znajdź na mapach Google

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje o produktach, inspiracje i oferty specjalne.