Michał Warda

Polska

Zdjęcie: Michał Warda

Michał jest fotografem i filmowcem z Polski, który pasjonuje się fotografią portretową i poszukiwaniem nowych sposobów wyrażenia siebie. Zdobył kilka międzynarodowych nagród, takich jak WPJA, AGWPJA, ISPWP oraz Fearless Photographers i IPA. W 2006 r.Michał założył studio WhiteSmoke, a jego prace są regularnie publikowane w takich magazynach jak Rzeczpospolita, Zwierciadło, Wprost, Sens, Gala, Viva, Joy!, Samo Zdrowie i wielu innych.

Pytania i odpowiedzi

 1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią/filmem?
  Jestem samoukiem. Zaczynałem od portretów i fotografii ulicznej. Brałem udział w kursie fotograficznym, ale go nie ukończyłem. Mimo to zacząłem zdobywać zlecenia z agencji prasowych, gazet, magazynów i agencji reklamowych. Założyłem własną firmę i w naturalny sposób zacząłem interesować się filmem. To połączenie mojej pasji dziennikarskiej i nieskończonych możliwości kreatywnych.
 2. Jak opisałbyś swój styl?
  To trudne pytanie, mam fotograficzno-filmowe ADHD. Kocham cały proces kreatywny, niezależnie od tego, czy jestem zaangażowany w projekt dokumentalny, komercyjną sesję zdjęciową, czy portret w studio. Lubię wyzwania i zawsze szukam nowych środków wyrazu.
 3. Co Cię inspiruje?
  Samo życie jest dość inspirujące. Ludzie, podróże, filmy, muzyka, jedzenie, spacery po lesie, oglądanie albumów i wystaw (nie tylko fotograficznych), obcowanie z fotografiami, rozmowy, książki, światło, wielkie i małe chwile. Dużo tego.
 4. Jaka jest Twoja wymarzona sesja lub projekt?
  Każdy, nawet najmniejszy projekt może być ekscytujący, wszystko zależy od mojego podejścia.
 5. Co poradziłbyś aspirującym fotografom?
  Zbieraj doświadczenia, a nie tylko sprzęt. Zadaj sobie pytanie: czemu sięgasz po aparat?

Co znajduje się w Twojej torbie ze sprzętem?

 1. Który element jest najważniejszy?
  Oczywiście najważniejsza jest moja głowa, później światło i obiektywy. Zbyt często zmieniam korpusy aparatów, żeby przywiązać się do jednego. Ostatnio szczególnie przypadła mi do gustu seria GFX Fujifilm, do której mogę zamocować dużo ciekawych obiektywów. Jeżeli chodzi o lampy, to stawiam na produkty Nanlite: Forza 500, Forza 300, Forza 60B, Pavotube 30 i 15 oraz najmniejszy model 6C, który mieści się w torbie ze sprzętem.
 2. Jakiej torby używasz?
  Sprzęt filmowy przechowuję w plecaku TinkTank Mind Shift, a sprzęt fotograficzny w torbie Filson Magnum.

Dowiedz się więcej o Michale Wardzie

Instagram: @whitesmokestudio
Facebook: WhitesmokeStudio
Vero: Michał Warda

Adres rejestrowy Focus Nordic Poland ul. Wiertnicza 165 02-952 Warszawa Adres korespondencyjny Focus Nordic Poland Al. Jerozolimskie 178 02-486 Warszawa KRS: 0000637937

Znajdź na mapach Google

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje o produktach, inspiracje i oferty specjalne.