Namibia – w krainie kontrastów

Żywe kolory, wyraźne kształty i fascynujące perspektywy – Namibia to raj dla fanów fotografii. Ambasador Tamrona Luke Stackpoole uwiecznił swoje wrażenia z podróży za pomocą 150-500 mm f/5-6.7 Di III VC VXD.

Zdjęcie: Luke Stackpoole

Dzikie zwierzęta, dziwaczne pustynie i zróżnicowana kultura – Namibia nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych kierunków dla fotografów na całym świecie. Ten zróżnicowany kraj w południowo-zachodniej części Afryki rzucił swój urok także na Luke'a Stackpoole'a. Niebawem, gdy nowy ultra-teleobiektyw zoom 150-500 mm f/5-6.7 Di III VC VXD stał się dostępny, był już w samolocie do Windhoek. Ze stolicy chciał poznać rozległe rezerwaty zwierząt i krajobrazy czerwonych wydm Namibii. Dziś w demokratycznym kraju, który jest ponad dwa razy większy od Niemiec, mieszka tylko około 2,5 miliona ludzi. Turystyka odgrywa ważną rolę. Przed pandemią Namibia miała dobre 1,6 mln gości rocznie. A wielu z nich chce zabrać ze sobą przede wszystkim dwie rzeczy: unikalną dziką przyrodę na północy kraju i fascynujące naturalne krajobrazy pustyni Namib.

Podróż

„Możliwość sfotografowania na poziomie oczu wolno żyjących lwów i lampartów była dla mnie długo skrywanym marzeniem” – mówi Luke. Po fotograficznym safari na północy i wizycie w Fundacji AfriCat w Parku Przyrody Okonjima, udał się do Sossusvlei i Deadvlei, słynnych na całym świecie solankowych wydm na piaszczystym morzu Namib. Otoczony dziwacznym wydmowym krajobrazem, który mieni się mnóstwem pomarańczowych, czerwonych i brązowych odcieni w zależności od padania światła, niezliczone martwe drzewa od wieków wznoszą się tu w niebo. „Wymiary są niewiarygodne. Zdajesz sobie sprawę z tego, jak wysokie są te wydmy, dopiero gdy próbujesz się na nie wspiąć” – mówi nam Luke.

Dzikie zwierzęta i dziwaczne piękno

Luke do swoich zdjęć w Namibii używał głównie obiektywu 150-500 mm f/5-6.7 Di III VC VXD. „Ten kompaktowy ultra-telefoto zoom jest idealny do fotografowania dzikich zwierząt i artystycznych krajobrazów” – mówi. „Zwierzęta można wprowadzić w kadr w dużym stopniu, dzięki czemu nawet pojedyncze włosy grzywy lwa są oddane ostro. Wąski kąt widzenia sprawia, że powstają pełne treści obrazy o wysokiej jakości graficznej”. W skrócie, 150-500 mm jest idealnym wyborem obiektywu dla zróżnicowanego fotograficznego raju, jakim jest Namibia.

Adres rejestrowy Focus Nordic Poland ul. Wiertnicza 165 02-952 Warszawa Adres korespondencyjny Focus Nordic Poland Al. Jerozolimskie 178 02-486 Warszawa KRS: 0000637937

Znajdź na mapach Google

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje o produktach, inspiracje i oferty specjalne.