Logotype for Focus NordicLogotype for Focus Nordic
Największy w Europie dystrybutor sprzętu fotograficznego i video.

O Focus Nordic

Kilka słów o nas

Focus Nordic jest największym dystrybutorem produktów fotograficznych w Europie. Nasza oferta to wiele silnych i znanych na świecie marek z obszaru aparatów, kamer, optyki i akcesoriów. Dodatkowo dystrybuujemy wiele produktów pod naszą własną marką Focus.

Firma została założona w styczniu 2010 roku po fuzji Focus Trading AB, Westheimer A / S i Aronsen A / S. Nasza siedziba i magazyn znajdują się w Göteborgu w Szwecji a biura sprzedaży w Danii, Norwegii, Finlandii, krajach bałtyckich i Polsce. Focus Nordic AB generuje obroty w wysokości około 55 milionów EUR.

History

Firma Focus Nordic została założona po fuzji Focus Trading AB, Westheimer AS i Aronsen AS. Jeszcze przed połączeniem te trzy firmy uznawane były za jedne z większych w swoich krajach. Fuzja nastąpiła 1 stycznia 2010 roku.

Firma Westheimer A / S została założona w 1955 roku przez Paula Westheimera, który był jednym z pierwszych importerów japońskich aparatów do Europy. Początkowo skupił się na głównych markach tj. Canon i Minolta. W kolejnych latach liczba dystrybuowanych marek szybko wzrosła zwłaszcza gdy jego syn Mikael Westheimer przejął kierownictwo nad firmą.

Focus Trading AB została założona w 1984 roku przez Thomasa Wernbo. Wszystko zaczęło się w Mullsjö wraz ze sprzedażą ekranów projekcyjnych. Chwilę później liczba produktów i marek gwałtownie wzrosła a przeniesienie firmy do Göteborga było naturalnym krokiem.

Z kolei firma Aronsen A / S of Norway została założona w 1989 roku przez Knuta Aronsena i od końca lat pięćdziesiątych jest jednym z najbardziej znanych i uznanych aktorów na scenie fotografii norweskiej.

Fuzja obejmowała również Focus Image Nordic OY, którą wspólnie posiadają trzy spółki. Fińska firma handlowa powstała w 2007 roku.

W 2012 Focus Nordic rozpoczął działania sprzedażowe w Islandii. W 2013 Focus Nordic rozpoczął sprzedaż w krajach bałtyckich. W 2016 roku Focus Nordic rozpoczął sprzedaż w Polsce.

Koncepcja biznesowa

Nasza koncepcja biznesowa polega na efektywnej dystrybucji bezpośrednio z naszego własnego magazynu, dostarczając sprzedawcom w regionie skandynawskim najlepsze produkty w jak najkrótszym czasie. Dzięki dużym zakupom w całym regionie nordyckim mamy bardzo duży potencjał negocjacyjny co przekłada się na najlepsze ceny zarówno produktów jak i całych grup towarów.

Zgodnie z naszą misją aby być jak najbardziej kompleksowym dystrybutorem, obecnie posiadamy w dystrybucji ponad 60 różnych marek w tym wiele uznanych za "bardzo silne". Dystrybuujemy aparaty, kamery wideo, obiektywy i optykę oraz akcesoria. Nasz cel wzmacnia duch osobistego zaangażowania pracowników, ich wieloletniej kompetencji i elastyczności.

Inicjatywa na rzecz społecznej zgodności biznesu

W Focus Nordic aktywnie uczestniczymy w tworzeniu dobrych praktyk na rzecz warunków pracy i dobrej sytuacji społecznej naszych dostawców na całym świecie.

Poprzez nasze członkostwo w Amfori BSCI wspieramy kodeks postępowania organizacji. Obejmuje on zapewnienie, że dostawcy przestrzegają praw człowieka i przestrzegają obowiązujących przepisów i regulacji.

Dla nas jako importera i agenta ważne jest aby produkty, które sprzedajemy były produkowane w etyczny, społeczny i ekologiczny sposób. Dzięki współpracy z BSCI mamy więcej możliwości aby wzmocnić wymagania stawiane naszym dostawcom. Business Social Compliance Initiative to międzysektorowa współpraca między firmami europejskimi. Ponad 700 firm dołączyło i stosuje wspólny kodeks postępowania, mający na celu poprawę warunków pracy i sytuacji społecznej firm członkowskich.

Prace środowiskowe

Focus Nordic należy do różnych organizacji, których zadaniem jest zbiór i recyklingi elektroniki i akumulatorów. (Możesz dowiedzieć się więcej o tych organizacjach na poniższych linkach.)

Staramy się również aktywnie ograniczyć zużycie papieru i niepotrzebnych materiałów opakowaniowych. Odbywa się to na przykład przez coraz więcej faktur i ofert wysyłanych pocztą elektroniczną. Nasi pracownicy magazynowi pracują również nad zminimalizowaniem zbędnych opakowań, recyklingiem materiałów gdzie to możliwe i używaniem papieru zamiast plastiku jako zabezpieczenia.

  - [Czytaj dalej wpis El-Kretsen - Szwecja] 1   - [Przeczytaj więcej o ERP - Dania] 2   - [Czytaj więcej o NorSirk - Norwegia] 3   - [Czytaj dalej wpis Elker - Finlandia] 4   - [Czytaj dalej wpis Elektro-System - Polska] 5

E-commerce

Focus Nordic od początku uczestniczył w aktywnym rozwoju branży ponieważ już w 2003 roku umożliwialiśmy naszym Klientom składanie zamówień online. Nasi zarejestrowani Klienci w każdym kraju mają dostęp do naszego sklepu internetowego w którym mogą zobaczyć cały nasz katalog produktów, ceny, poziomy zapasów i składać zamówienia.

W 2018 roku wykonaliśmy kolejny milowy krok dzięki naszej nowo opracowanej platformie internetowej, która upraszcza obsługę Klienta biznesowego i oferuje szereg nowych funkcji.

Technologie takie jak EDI pozwalają nam również na skuteczną integrację z Klientami, Dostawcami i innymi Partnerami, oszczędzając zarówno papier jak i administrację oraz dostarczając ogólnie uproszczone procedury.