Historia

Zdjęcie: Ole Henrik Skjelstad

Od lat 50. XX wieku z pasją zajmujemy się fotografią, filmem i urządzeniami optycznymi.  Z prawdziwym zaangażowaniem dzielimy się wiedzą, inspirujemy i rozwijamy branżę.

Firma Focus Nordic powstała w wyniku fuzji spółek ze Szwecji, Norwegii i Danii.

Oś czasu

1955

Paul Westheimer zakłada w Kopenhadze w Danii firmę Westheimer A/S. Był pierwszym przedsiębiorcą, który sprowadzał do Europy japońskie marki aparatów, takie jak Canon i Minolta.

1956

Odd Aronsen zakłada w Oslo w Norwegii firmę Odd Aronsen A/S. Jednymi z jego pierwszych produktów w ofercie były aparaty Yashica z Japonii oraz aparaty i rzutniki niemieckiej firmy Rollei.

1984

Thomas Wernbo zakłada w Mullsjö w Szwecji firmę Focus Trading AB. Na początku sprzedawano w niej ekrany do projektorów, ale później asortyment produktów szybko się rozrósł i pojawiły się w nim takie kategorie jak obiektywy, lornetki, lampy błyskowe, torby itp.

1985

Mikael Westheimer rozpoczyna pracę w firmie ojca, w 1990 r. zostaje jej dyrektorem wykonawczym, a w 1995 r. przejmuje spółkę Westheimer A/S. Liczba nowych marek szybko rośnie.

1985

W Szwecji powstaje firma Focus Sport Optics. Od samego początku mottem firmy jest wysoka jakość lornetek i świetny stosunek wartości do ceny. 

1988

Knut Aronsen rozpoczyna pracę w firmie ojca i w 1989 r. zmienia jej nazwę na Knut Aronsen A/S. Kluczowymi produktami były baterie marki Energizer, produkty firmy Hähnel i statywy Bilora. Znaczną część sprzedaży stanowiły również chińskie marki aparatów takie jak Haking.

1995

W Szwecji powstaje marka I Love My Photos by Focus, w ramach której projektowane są ramki oraz albumy na zdjęcia o nowoczesnym wzornictwie i jakości premium.

1997

Firma Focus Trading przenosi się z Mullsjö do Gothenburga, gdzie nadal mieści się siedziba główna i magazyn główny firmy Focus.

2007

Założenie firmy Focus Nordic Finland.

2010

Założenie firmy Focus Nordic w wyniku fuzji trzech nordyckich dystrybutorów sprzętu fotograficznego: Focus Trading AB, Westheimer A/S i Aronsen AS.

2013

Założenie oddziałów firmy Focus Nordic w Estonii, na Łotwie i Litwie.

2016

Założenie oddziału firmy Focus Nordic w Polsce.

2018

Założenie oddziałów firmy Focus Nordic w Czechach i na Słowacji.

2020

Założenie oddziału firmy Focus Nordic na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i Słowenii.

Adres rejestrowy Focus Nordic Poland ul. Wiertnicza 165 02-952 Warszawa Adres korespondencyjny Focus Nordic Poland Al. Jerozolimskie 178 02-486 Warszawa KRS: 0000637937

Znajdź na mapach Google

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje o produktach, inspiracje i oferty specjalne.