Zaćmienie Słońca

2022-04-21

Zaćmienie Słońca to rzadkie zjawisko w przyrodzie i ekscytujące wydarzenie, w którym warto uczestniczyć z całą rodziną.

Czym jest zaćmienie Słońca?

Do zaćmienia Słońca dochodzi wtedy, gdy Księżyc znajdzie się pomiędzy Słońcem a Ziemią. Wówczas w samym środku dnia na kilka minut blokuje on niemal całe światło słoneczne docierające na Ziemię. Słońce jest 400 razy większe od Księżyca, ale ponieważ Księżyc jest tak blisko Ziemi, to te dwa ciała niebieskie wyglądają tak, jakby były tej samej wielkości. Dlatego właśnie Księżyc może zablokować dopływ światła ze Słońca.

Kiedy mogę zobaczyć następne zaćmienie Słońca?

https://www.timeanddate.com/eclipse/solar/2022-october-25
https://www.timeanddate.com/eclipse/partial-solar-eclipse.html
https://www.space.com/15584-solar-eclipses.html

Dlaczego potrzebujesz okularów do obserwacji zaćmienia Słońca?

Patrzenie na zaćmienie Słońca może być niebezpieczne dla oczu. W niektórych przypadkach może spowodować schorzenie nazywane retinopatią słoneczną, które występuje wtedy, gdy promieniowanie słoneczne uszkodzi siatkówkę oka. Może prowadzić nawet do trwałej utraty wzroku na pewnych obszarach siatkówki i zaburzenia widzenia.

Instrukcja użytkowania:
Załóż okulary do obserwacji zaćmienia Słońca, aby chronić oczy przed promieniowaniem słonecznym, gdy patrzysz bezpośrednio na Słońce lub na odbicia jego promieni. Noś okulary do obserwacji zaćmienia zawsze wtedy, gdy widoczna jest JAKAKOLWIEK część tarczy Słońca, nawet najmniejsza! Tego produktu nie należy stosować w połączeniu z innymi wyrobami optycznymi, takimi jak aparaty, teleskopy, lornetki itp. Dzieci mogą korzystać z tego produktu tylko pod nadzorem dorosłych.

  • Bezpieczne okulary do bezpośredniej obserwacji słońca.
  • Umożliwiają uzyskanie ostrzejszego, pomarańczowego obrazu Słońca.
  • Łatwość użytkowania
  • Oprawki wykonane z papieru, który nadaje się do recyklingu.
  • Szkła umożliwiają odfiltrowanie 100% promieniowania ultrafioletowego, podczerwonego i 99% intensywnego światła widzialnego.

Adres rejestrowy Focus Nordic Poland ul. Wiertnicza 165 02-952 Warszawa Adres korespondencyjny Focus Nordic Poland Al. Jerozolimskie 178 02-486 Warszawa KRS: 0000637937

Znajdź na mapach Google

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje o produktach, inspiracje i oferty specjalne.