Marzena Hans

Polska

Marzena Hans zajmuje się fotografią dokumentalną, projektami związanymi z nierównościami społecznymi i reprezentacją kobiet w obecnym świecie. Wykonuje też zdjęcia streetowe i fotografię reportażową komercyjną, ślubną i sesyjną. W 2021 roku została laureatką konkursu Female in Focus, organizowanego przez British Journal of Photography.

Q&A

 1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią/filmem?
  Zaczęłam fotografować jeszcze w szkole średniej i na studia również wybrałam taki kierunek, więc jestem związana z fotografią prawie odkąd pamiętam. W młodości szukałam dróg własnego wyrazu, możliwości tworzenia i kreowania, a fotografia wydawała się do tego dobrym sposobem.

 2. Jak opisałbyś swój styl?
  Uważny z nutką humoru. To czego najbardziej poszukuję podczas wykonywania reportaży to zdjęcia, które sprawią, że widz się zatrzyma, uśmiechnie, zaskoczy. Natomiast w mojej pracy dokumentalnej skupiam głównie na pracy z kobietami, szukam głębi ale prostoty. 3. Co Cię inspiruje?
  Świat. Sytuacje, ludzie, kolory, obrazy, filmy, wystawy, podróż pociągiem, pachnąca trawa, cienie, kształty, kosmos, jedzenieee. Staram się szukać inspiracji w całym otoczeniu.

 4. Jaka jest Twoja wymarzona sesja lub projekt?
  Taka podczas, której odkryję swoje nowe możliwości, taka której z góry nie wymyślę, bo dopiero podczas tworzenia okaże się, że na to właśnie czekałam.

 5. Co poradziłbyś aspirującym fotografom?
  Poszerzać wiedzę i horyzonty, dużo czytać, słuchać, oglądać. I niekoniecznie z zakresu fotografii, ale z różnych dziedzin, chłonąć świat, bo nigdy nie wiemy co nas zainspiruje.

 6. What kind of bag do you use?
  I am currently using a bag from Peak Design.

 7. Co znajduje się w Twojej torbie ze sprzętem? Który element jest najważniejszy?
  3x body sony i obiektywy od 14mm do 135mm. Najczęściej jednak pracuję na ogniskowych 24 i 35 podczas reportażu, oraz 45mm, 50mm na sesjach. Staram się aby sprzęt mnie nie przytłaczał, mam sporo obiektywów spakowanych na wszelki wypadek, ale w podręcznej torbie przy sobie 3-4 najczęściej używane, i to te, które są lekkie, małe i szybkie.  Discover more about Marzena Hans
  Instagram: Marzena Hans
  Website: Marzena Hans website

Adres rejestrowy Focus Nordic Poland ul. Wiertnicza 165 02-952 Warszawa Adres korespondencyjny Focus Nordic Poland Al. Jerozolimskie 178 02-486 Warszawa KRS: 0000637937

Znajdź na mapach Google

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje o produktach, inspiracje i oferty specjalne.