Magdalena Wasiczek

Polska

Zdjęcie: Magdalena Wasiczek

Magdalena jest fotografką, która mieszka i pracuje w Trzebini. Pasjonuje się fotografią makro i robieniem zdjęć kwiatom. Jej niepowtarzalny styl przyczynił się do powstania nowych trendów w makrofotografii, a jej prace były prezentowane na kilku międzynarodowych i lokalnych wystawach. Magdalena jest pierwszą w historii dwukrotną laureatką prestiżowego konkursu International Garden Photographer of the Year organizowanego w Wielkiej Brytanii (2012 i 2015 r.) i zdobyła również wiele innych międzynarodowych nagród i wyróżnień, takich jak złoty medal w konkursie PX3 Paris w 2018 r. oraz tytuł European Wildlife Photographer of the Year 2013.

Pytania i odpowiedzi

 1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią/filmem?
  Mój sposób patrzenia na świat, a później na jego fotografowanie wywodzi się z fascynacji malarstwem. Zawsze lubiłam rysować i malować, ale wiedziałam, że nie jestem wystarczająco dobra, aby kształcić się w tym kierunku na uniwersytecie. Chociaż nie zdecydowałam się na karierę w malarstwie, wciąż odczuwałam olbrzymią potrzebę wyrażenia mojej pasji artystycznej w inny sposób.

  Można powiedzieć, że jestem dzieckiem fotografii cyfrowej. Zawsze kochałam robienie zdjęć, ale dopiero 12 lat temu nauczyłam się fotografować bardziej świadomie. Na początku fotografia była moją ucieczką od rzeczywistości i sposobem na naładowanie baterii. W miarę upływu czasu powoli stawała się moją pracą.

 2. Jak opisałabyś swój styl?
  Pokazywanie świata takim, jaki dokładnie jest, nie jest moim priorytetem.  Chcę pokazać odbiorcom moją wizję świata — to idylliczny raj prosto z baśni. Mam nadzieję, że oglądanie moich zdjęć obudzi ich wewnętrzne dziecko, ponieważ świat w oczach dzieci jest zawsze bardziej kolorowy, fascynujący, tajemniczy i pełen niespodzianek.
 1. Co Cię inspiruje?
  Natura, światło i obrazy dawnych mistrzów. Dla mnie najwspanialszym aspektem mojej ukochanej dziedziny fotografii jest to, że świat roślin i ogrodów jest nieskończonym źródłem inspiracji. Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ zawsze szukam nowych narzędzi, pomysłów i nietypowych ujęć.
 1. Jaka jest Twoja wymarzona sesja lub projekt?
  Staram się wymyślać nowe projekty związane ze wszystkim, co dotyczy fotografowania kwiatów i owadów. Moim prywatnym celem jest obalenie stereotypu dotyczącego tego, że z robienia zdjęć kwiatkom się wyrasta.
 1. Co poradziłabyś aspirującym fotografom?
  W dzisiejszych czasach zrobienie poprawnego technicznie zdjęcia nie jest trudne. Prawdziwym wyzwaniem jest wykonanie fotografii, która będzie inna niż wszystkie. Dlatego moja rada brzmi: szukaj własnego stylu.

 

Co znajduje się w Twojej torbie ze sprzętem?

 1. Który element jest najważniejszy?
  Mój aparat Nikon D750, obiektyw makro Tamron 90mm oraz stare, ręcznie regulowane obiektywy z mocowaniem M42, Tamron 70-200mm/2.8, Fuji Xt3, Fujinon 35mm/1.4..
 1. Jakiej torby używasz?
  Tenba Messenger DNA11 i Tenba Solstice12L Backpack.


Dowiedz się więcej o Magdalenie Wasiczek

Instagram: @magdawasiczek
Facebook: FlowerPhotographer
Strona internetowa: magdawasiczek.pl

Adres rejestrowy Focus Nordic Poland ul. Wiertnicza 165 02-952 Warszawa Adres korespondencyjny Focus Nordic Poland Al. Jerozolimskie 178 02-486 Warszawa KRS: 0000637937

Znajdź na mapach Google

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje o produktach, inspiracje i oferty specjalne.