Łukasz Glewicz

Polska

Zdjęcie: Łukasz Glewicz

Łukasz jest filmowcem z Polski. Jego przygoda z filmem wypłynęła czysto z pasji. Dość szybko rozwinął swój biznes oraz stworzył markę osobistą. Twórca wielu reklam oraz teledysków. Specjalizuje się w branży fashion oraz beauty. Po za byciem operatorem kamery i producentem jest również specjalistą od wideo marketingu. Łukasz to także twórca znany na instagramie jako MonsterCam.

 

Q&A

 1. Jak zacząłeś przygodę z fotografią/filmem?
  Wszystkiego nauczyłem się sam. Kiedy zaczynałem tą przygodę nie miałem siwiadomości, że rozpoczynam tak wielką i niesamowitą podróż. Moje wcześniejsze doświadczenie zawodowe pozwoliło mi docenić niezależność i pracę na własny rachunek. Zamieniłem etat na własną dzialalność i oceniając to teraz z perspektywy czasu to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Któregoś dnia kupiłem lustrzankę z opcją filmowania, statyw, slider oraz mikrofon i zacząłem działać. Kilka zleceń zrobionych za darmo szybko przyniosło zadowolonych odbiorców i maszyna poleceń ruszyła. Szybko zadbałem od dobry marketing i zacząłem się uczyć by być lepszym filmowcem.

 2. Jak opisałabyś swój styl?
  Mój styl to połączenie oczekiwań klienta z rynkowymi trendami. Nie zamykam się na żadne formy. Mój styl to bycie skutecznym w tym co robię, a więc wideo skuteczne w tworzeniu kampanii marketingowej. Oczywiście kreatywność w tym wszystkim odgrywa wielką rolę bo bez niej nie było by mnie w tej branży. Poza komercyjnymi projektami uwielbiam bawić się obrazem używając starych obiektywów lub filtrów zmiękczających bądź efektowych.” 

 3.  Co cię inspiruje?
  Od zawsze inspirowali mnie przede wszystkim ludzie. W szczególności ludzie, którzy żyją i zarabiają robiąc rzeczy, które kochają. Inspiruje mnie również sama możliwość tworzenia i kreowania. Takie wartości dają mi wolność i niezależność w tworzeniu własnego biznesu. Ponadto dużym miejscem inspiracji jest rynek amerykański. inspiracji jest rynek amerykański.

 4. Jaka jest Twoja wymarzona sesja lub projekt?
  To się już dzieje! Na codzień tworze inspirujące projekty, o których kiedyś nawet nie marzyłem. Pracuję przy projektach, które interesowały by mnie nawet gdybym nie był ich częścią. Zapracowałem na to głownie cierpliwością i konsekwencją w działaniu. Kolejne duże projekty przede mną!

 5. Jaka jest Twoja najlepsza rada dla innych, którzy chcą się rozwijać jako fotografowie?
  Tu mam naprawdę wiele do powiedzenia. Dlatego jestem współtwórcą kanału/podcastu „Pasja Płaci”. To kanał o biznesie w branży kreatywnej. To miejsce dla ludzi którzy żyją z pasją, ale nie z pasji. Medium, które ma za zadanie ułatwić start ludziom zaczynającym start w branży kreatywnej. Rozmawiamy tu o wielu ciekawostkach, które mogą ułatwić start w branży kreatywnej. Ponadto sam przeszedłem tę drogę zaczynając od zera. Wiem gdzie jest najwięcej drogowskazów do sukcesu, a gdzie są pułapki, które czychają na każdego nowicjusza.


 6. Jaki jest najważniejszy sprzęt w Twojej torbie na aparat?
  Nie ma takiej torby, w której zmieścił bym swój zgromadzony sprzęt :) Przez kilka lat swojej działalności zgromadziłem sporo sprzętu. Najbardziej cieszy mnie to, że postawiłem od początku na jakość. Dzięki temu cały czas mam sprzęt z wysokiej półki, któremu nic nie brakuje. Nie ukrywam też, że lubię nowości i wiele ich również u mnie. Tak w skrócie posiadam obecnie: RED Gemini 5k, RED Komodo 6k, Canon R5c , Obiektywy XEEN CF, Filtry NISI, światło LED Forza nanlite 500, Forza nanlite 300, Forza nanlite 300b, Forza nanlite 60, Nanlite Pavotube 30c, Gimbale Movi Pro oraz DJI RS3 i wiele innych akcesoriów

 7. Jakiej torby na aparat używasz?
  Choć często korzystam z case’ów mam również plecaki Think Tank oraz Lowepro

 

Dowiedz się więcej o Łukaszu Glewiczu

Instagram: Monstercam_poland
Facebook: Monstercam
YouTube: Monstercam 

Adres rejestrowy Focus Nordic Poland ul. Wiertnicza 165 02-952 Warszawa Adres korespondencyjny Focus Nordic Poland Al. Jerozolimskie 178 02-486 Warszawa KRS: 0000637937

Znajdź na mapach Google

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje o produktach, inspiracje i oferty specjalne.