Łukasz Dziewic

Polska

Zdjęcie: Łukasz Dziewic

Łukasz Dziewic urodzony w 1988r w Tarnobrzegu obecnie związany z Warszawą.Fotograf gwiazd mniejszych, większych, tych, które świecą teraz i z pewnością tych, które niegdyś zabłyszczą na wybiegach, czy łamach gazet. Głównie fotografuje modelki, aktorów, muzyków czy influencerów ale nie zapomina o reportażu i dokumentowaniu życia na ulicach miast w których bywa.

Samouk, ale od dziecka towarzyszył mu aparat za sprawą taty fotografa, który pokazał mu możliwości na wyrażanie siebie i łapanie ulotnych chwil. Fascynat fotografii analogowej.Determinacja i talent sprawiły, że posiada na swoim koncie liczne sesje zdjęciowe. W fotografii uzewnętrznia emocje i charakter nieustannie odkrywając przy tym samego siebie. Miłośnik dobrej książki i podróży z których czerpie inspiracje. Zdecydowanie jest to mężczyzna w drodze.

 Pytania i odpowiedzi

 1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią/filmem?
  Fotografia pojawiła się bardzo wcześnie w moim życiu. To wszystko dzięki Tacie, który naprowadził mnie na to hobby. Pierwsze wywołane zdjęcie, pierwszy aparat to właśnie jego zasługa. On mi wszystko pokazał ale też powiedział, „Jeżeli to poczujesz - rób to”. Z czasem, fotografia zaczęła mnie coraz bardziej interesować i kolokwialnie mówiąc: „jarać”. Swoje pierwsze zdjęcie wywołałem samodzielnie w wieku 12 lat. Radość z momentu, gdy na papierze ukazuje się coś co sam zrobiłeś, genialna sprawa móc wpływać w różnoraki sposób na to jak będzie wyglądać odbitka. Od tego czasu nie rozstaje się z aparatem.

 2. Jak opisałbyś swój styl?
  Na pierwszym miejscu zawsze stawiam na człowieka i jego historię. Mój styl określiłbym jako niezależny. Przeglądając moje prace można zauważyć, że nie opierają się one wyłącznie na portretach poszczególnych osób. To gra ze światłem i otoczeniem. Kombinacja pomysłów, inspiracji, które wpadają mi się do głowy i po prostu szukanie idealnego obrazu. 3. Co Cię inspiruje?
  Przede wszystkim ludzie dookoła mnie. Będąc fotografem, poznaje się naprawdę dużo ludzi. Dają mi tak zwanego kopa do działania. Bez nich nie byłoby moich zdjęć. Uwielbiam podróże z których zawsze przywożę zdjęcia dokumentalne. Sztuka i muzyka też oddziaływają na moje prace.

 4. Jaka jest Twoja wymarzona sesja lub projekt?
  Moim marzeniem jest zrobienie okładki Vogue z Anją Rubik Natomiast każdy projekt który przychodzi mi realizować jest dla mnie spełnieniem marzeń bo robię to co kocham. 5. Co poradziłbyś aspirującym fotografom?
  Eksperymentuj. Fotografia to dziedzina która nieustannie się rozwija i ja sam z każdej sesji wracam z nowymi doświadczeniami. Nie poddawaj się jak coś Ci nie wyjdzie. Najlepszą nauką jest ta metoda prób i błędów.

Co znajduje się w Twojej torbie ze sprzętem?

 1. Który element jest najważniejszy?
  Canon 5dsr + Canon 28-75mm 2.8, Canon 85mm 1.2, Canon 50mm 1.4, Polaroid sx-70 i Polaroid Go,lampa Quadralite Reporter + 3 opakowania filmu polaroid 600.


 2. Jakiej torby używasz? Plecak Benro.
Dowiedz się więcej o Łukasz Dziewic

Instagram: @Lukasz.Dziewic
Facebook: Photolukaszdziewic
YouTube: lukaszdziewic211
Website: Lukasz Dziewic

Adres rejestrowy Focus Nordic Poland ul. Wiertnicza 165 02-952 Warszawa Adres korespondencyjny Focus Nordic Poland Al. Jerozolimskie 178 02-486 Warszawa KRS: 0000637937

Znajdź na mapach Google

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje o produktach, inspiracje i oferty specjalne.