Bartłomiej Pawlikowski

Polska

Zdjęcie: Bartłomiej Pawlikowski

Nazywam się Bartłomiej Pawlikowski. Możesz mnie również znać w sieci jako Pawlikowski Media.Moim głównym zajęciem i pasją jest fotografia. Odkąd pamiętam, sport zawsze był ważną częścią mojego życia. Pewnie dlatego wybrałem fotografię sportową jako mój ulubiony temat.Moje zdjęcia były nagradzane w wielu konkursach krajowych i międzynarodowych. Często pojawiają się też w różnych publikacjach. Mieszkam na Podhalu obok Tatr. Ta lokalizacja pomaga w kształtowaniu moich umiejętności technicznych i kondycyjnych.Jestem wykwalifikowanym instruktorem narciarstwa i speleologiem.

Ten zestaw umiejętności ułatwia mi poruszanie się w trudnym terenie i operowanie linami.Słyszałam, że w fotografii należy wybrać jeden kierunek, ale dla mnie praca fotografa to ludzie i spędzanie cennego czasu na tym, co kocham robić. Dlatego nie ograniczam się do fotografii sportowej.Brałem udział w wyprawie z Andrzejem Bargielem w 2021 roku. Podczas naszej misji Andrzej jako pierwszy człowiek na ziemi wspiął się i zjechał na nartach ze szczytów Yawash Sar II i Laila Peak. Kocham psy, ale boję się pająków i węży. Uwielbiam ciasta z jagodami, które robi moja dziewczyna i podziwiam ją za jej cierpliwość.Jeśli chodzi o fotografię - wszystkiego nauczyłem się sam. Kilka lat temu poszedłem na studia artystyczne, ale ze względu na ciągłe podróże musiałam przerwać naukę.Bardzo lubię spać w samochodzie i spędzać czas jak najbardziej aktywnie. Zawsze staram się nie martwić presją życia.

Pytania i odpowiedzi

 1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią/filmem?
  Miałem rok przerwy w nauce, sporo czasu spędzałem w górach i tak przypadkowo wpadł mi aparat do ręki.
 2. Jak opisałbyś swój styl?
  "Go with the flow" - dobra atmosfera, dużo śmiechu i spontaniczności. Lubię szukać ciekawych perspektyw, czasem zupełnie nieoczywistych.

 3. Co Cię inspiruje?
  Muzyka, obrazy, przyjaciele i sport.

 4. Jaka jest Twoja wymarzona sesja lub projekt?
  Fajnie byłoby zrealizować kiedyś jakiś narciarski projekt na Alasce.

 5. Co poradziłbyś aspirującym fotografom?
  Nie porównuj się, rób rzeczy które uważasz za słuszne i łatwo się nie poddawaj ;)

Co znajduje się w Twojej torbie ze sprzętem?

 1. Który element jest najważniejszy?
  Dodatkowa Bateria i Gruszka.

 2. Jakiej torby używasz?
  Shimoda.


Dowiedz się więcej o Bartłomiej Pawlikowski

Instagram: @pawlikowski.media
Facebook: pawlikowski.media
Website: pawlikowskimedia.com

Adres rejestrowy Focus Nordic Poland ul. Wiertnicza 165 02-952 Warszawa Adres korespondencyjny Focus Nordic Poland Al. Jerozolimskie 178 02-486 Warszawa KRS: 0000637937

Znajdź na mapach Google

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje o produktach, inspiracje i oferty specjalne.