Adam Nurkiewicz

Polska

Zdjęcie: Adam Nurkiewicz

Adam to fotograf z Warszawy, który pasjonuje się fotografią sportową. Zdobył nagrodę Best Sport Picture of the Year 2005 i jest organizatorem Warsaw Photo Expo — targów fotograficznych dla zawodowych fotografów.

Pytania i odpowiedzi

 1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią/filmem?
  Pracowałem jako dziennikarz w stacji Radio Kolor, u nadawcy telewizyjnego Canal+ Poland i w Przeglądzie Sportowym. Moją pierwszą pracą związaną z fotografią było stanowisko grafika w największym polskim dzienniku sportowym. Później pracowałem jako redaktor naczelny ds. fotografii, menadżer w agencji fotograficznej i wreszcie jako fotograf. Od 2004 r. pracuję jako niezależny fotograf. Wykonuję zdjęcia dla serwisu Getty Images.

  Przez siedem lat organizowałem targi Warsaw Photo Expo dla zawodowych fotografów. To duże wydarzenie w świecie fotografii, w którym bierze udział ponad 750 fotografów.

 1. Jak opisałbyś swój styl?
  Laureatka nagrody Nobla, Olga Tokarczuk, powiedziała kiedyś: „Pisać oznacza znajdować takie punkty widzenia, które nie są ani widoczne, ani oczywiste”. W fotografii kieruję się tym samym. Moje prace to rodzaj dziennikarstwa fotograficznego, a ja specjalizuję się w fotografii sportowej.
 1. Co Cię inspiruje?
  Kocham muzea. Inspirują mnie obrazy, rzeźby i inne dzieła sztuki. Kolekcjonuje również albumy z fotografią.
 1. Jaka jest Twoja wymarzona sesja lub projekt?
  Fotografowanie na igrzyskach paraolimpijskich w Europie i Eurazji. Celem igrzysk paraolimpijskich jest organizacja treningów i zawodów sportowych przez cały rok w różnych dziedzinach sportów olimpijskich dla dzieci i dorosłych niepełnosprawnych umysłowo.
 1. Co poradziłbyś aspirującym fotografom?
  Trzeba sobie odpowiedzieć na dwa ważne pytania: co chcesz pokazać na zdjęciach i dlaczego chcesz to pokazać? Jeżeli fotograf zna odpowiedzi, reszta jest znacznie prostsza.

 

Co znajduje się w Twojej torbie ze sprzętem?

 1. Który element jest najważniejszy?
  Nikon FM2, Nikon F5, Nikkor 24mm/2.8, Nikkor 35mm/2, Nikkor 50mm/1.4, Nikkor 85mm/1.8, two Nikon D5s, Nikkor 14-24mm/2.8, Nikkor 24-70mm/2.8, Nikkor 70-200mm/2.8, Nikkor 300mm/2.8, Nikkor 400mm/2.8.
 1. Jakiej torby używasz?
  Think Tank Photo.

 

 

Dowiedz się więcej o Adamie Nurkiewiczu

Instagram: @adamnurkiewicz
Facebook: fotografAdamNurkiewicz
YouTube: nurson71
Strona internetowa: warsawphotoexpo.com
Vero: @adamnurkiewicz 

Adres rejestrowy Focus Nordic Poland ul. Wiertnicza 165 02-952 Warszawa Adres korespondencyjny Focus Nordic Poland Al. Jerozolimskie 178 02-486 Warszawa KRS: 0000637937

Znajdź na mapach Google

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje o produktach, inspiracje i oferty specjalne.