Adam Klimek

Polska

Zdjęcie: Adam Klimek

Adam jest fotografem, który potrafi rozwiązywać problemy i opowiadać historie za pośrednictwem obrazu. Mieszka w Katowicach. Jego zdjęcia i reportaże są publikowane w najbardziej znanych magazynach rowerowych i outdoorowych na świecie oraz przez internetowe społeczności. Ponadto Adam jest również reżyserem i szefem agencji BikeStudio, z której usług korzystają tacy klienci jak National Geographic Traveler, Men’s Health, The North Face i Toyota.

Pytania i odpowiedzi

 1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią/filmem?
  Fotografia zawładnęła moją wyobraźnią już w ostatniej klasie szkoły podstawowej. W szafie w moim dawnym domu znalazłem stary rosyjski aparat marki Zenit. Stał się moim największym skarbem i paradoksalnie źródłem olbrzymiej frustracji wynikającej z licznych wad tego aparatu. Ponieważ mam bzika na punkcie detali, nie mogłem się pogodzić z tym, że klisza jest zarysowana lub że migawka się zablokowała. Ten okres w moim życiu można by zatytułować „Agonia i ekstaza”.

  Prawdziwy przełom nastąpił, gdy po pół roku uczestniczenia w zajęciach z fotografii w moim lokalnym domu kultury zostałem ich współprowadzącym. Od tamtej pory wszystkie moje działania były związane z fotografią. Kilka lat temu poza fotografią komercyjną i prowadzeniem własnego studia zakochałem się w wyprawach rowerowych.

 2. Jak opisałbyś swój styl?
  Interesuje mnie fotografowanie w trudnych warunkach. Mój styl można najlepiej opisać jako bezustanny pościg za tym jednym zdjęciem, które opowie całą historię w pojedynczym ujęciu.
 1. Co Cię inspiruje?
  Najbardziej inspiruje mnie przyroda i ruch. Lubię przebywać na dworze i polegać wyłącznie na mojej sile woli. Jest takie powiedzenie: „Pokaż mi swoich przyjaciół, a powiem ci kim jesteś” i ja się z nim zgadzam, ponieważ moi znajomi miłośnicy wypraw rowerowych wywarli na mnie duży wpływ.
 1. Jaka jest Twoja wymarzona sesja lub projekt?
  Bez ustanku spełniam moje marzenie :) i mam nadzieję, że to się nigdy nie skończy.
 1. Co poradziłbyś aspirującym fotografom?
  Wyjdź z domu i rób zdjęcia. Rozmawiaj z innymi ludźmi o swojej pracy. Wyciągaj wnioski. Powtarzaj to wszystko aż do śmierci.

 

Co znajduje się w Twojej torbie ze sprzętem?

 1. Który element jest najważniejszy?
  Najważniejszym elementem w pobliżu mojej torby ze sprzętem jest moja głowa. I nieustanna chęć do wykraczania poza moją strefę komfortu. Jeżeli chodzi o sprzęt, nie jestem w stanie wskazać jednej rzeczy. Za to mogę wskazać jedną cechę: niezawodność. Jestem wygodnym minimalistą — każdy element wyposażenia jest dla mnie równie ważny. Człowiek nie poświęca temu dużo uwagi, ale od pewnego momentu na sesji najcenniejsze są te małe karty pamięci, na których zapisane są wszystkie Twoje zdjęcia.
 1. Jakiej torby używasz?
  Korzystam z toreb Lowepro Whistler BP 450 AW, Photo Sport 300 AW II, TOPLOADER PRO 75 AW II, Pro Trekker RLX 450 AW II, GearUp Case Large, GearUp Pouch Mini, GearUp Pouch Medium, pokrowca na aparat GearUp i futerałów na obiektywy.

 

 

Dowiedz się więcej o Adamie Klimku

Instagram: @adam__klimek
Facebook: adam.klimek
Strona internetowa: BikeStudio.eu

Adres rejestrowy Focus Nordic Poland ul. Wiertnicza 165 02-952 Warszawa Adres korespondencyjny Focus Nordic Poland Al. Jerozolimskie 178 02-486 Warszawa KRS: 0000637937

Znajdź na mapach Google

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje o produktach, inspiracje i oferty specjalne.