Liczba produktów w koszyku

Focus Nordic, największy w Europie dystrybutor sprzętu foto – video kontynuuje rozwój

Opublikowany:

Kilka lat temu Focus Nordic zdecydował się rozszerzyć dystrybucję poza rodzimy rynek i rozpoczął sprzedaż w ościennych krajach bałtyckich. W 2016 rozpoczął dystrybucję w Polsce 

a w chwili obecnej kontynuuje ekspansję i włącza do sieci dystrybucyjnej Czechy i Słowację.

Co więcej od 1 października br. Focus Nordic staje się wyłącznym dystrybutorem marki Tamron w Polsce.

Czechy / Słowacja

Firma uruchamia swój oddział w Pradze. Kilkuosobowy zespół od pierwszych dni pracy zajmie się dystrybucją niektórych marek z globalnej oferty Focus Nordic min: Azden, Crystal Clear, Delkin, Focus, Kodak, Ledgo, Lenspen, Lexar, Lume Cube, Luna, Mitsubishi, Nisi, Pilot Polaroid, Polaroid Originals, Pritt, Pro-Mounts, 3L, Saramonic, Sirui, Transcend, Zhiyun, Walther i Panasonic.

Przepis na sukces

"Po udanej ekspansji w krajach nadbałtyckich i Polsce widzimy, że nasza koncepcja biznesowa działa również poza Skandynawią" - powiedział Jonas Wernbo, CEO firmy Focus Nordic. "Jesteśmy przekonani, że odniesiemy sukces również w Czechach i na Słowacji."

"Nasz pomysł posiadania szerokiej gamy silnych marek foto-video
w połączeniu z wydajną i szybką dystrybucją, uczynił nas największym dystrybutorem w Europie. Jednak nie pozycja jest najważniejsza lecz to, jak postrzegają nas nasi Klienci. Bycie największą firmą dystrybucyjną to nie jest cel sam w sobie. Chcemy, aby nasi klienci postrzegali nas jako najlepszego partnera na wszystkich poziomach swojego biznesu. Naszą ambicją jest aby nasi Klienci uważali nas za profesjonalnych, niezawodnych i przyjaznych we współpracy."

"Bardzo dbamy aby nasi Dostawcy mieli takie same pozytywne doświadczenia. Największym dowodem na to, że działamy zgodnie z przyjętą filozofią jest Tamron, jedna z naszych najważniejszych marek, która zdecydowała się na zmianę dystrybutora w Polsce i skupia się na rozwoju współpracy z Focus Nordic.

"Nieustannie pracujemy nad utrzymaniem kultury korporacyjnej, która charakteryzuje nas jako Focus Nordic. Nie jest to łatwe zadanie w szybko rozwijającej się firmie ale bardzo dla nas ważne"

Więcej informacji: karsten.rath@focusnordic.dk, jolanta.pluta@focusnordic.pl

Tags: focus nordic, Pressrelease