Fotografia
Wideo

Przewodnik po Gorillapodach

2021-05-28

W tym przewodniku przedsawimy Tobie różne modele statywów Gorillapod marki Joby i oczywiście postaramy się wskazać, który z nich będzie najlepszy dla Ciebie

Gorillapod to niesamowite akcesorium dla fotografów i operatorów, którzy potrzebują kompaktowego, stabilnego i elastycznego statywu do swojego aparatu. Dzięki niesamowitej zdolności Gorillapodów do przyczepiania się do niemal wszystkiego zwiększają kreatywność każdego twórcy treści. Dobranie właściwego Gorillapoda dla siebie i do swojego sprzętu jest właściwie dość proste.

Dogodną cechą większości Gorillapodów jest to, że nazwa modelu sugeruje, który model będzie pasował do Twojego aparatu. Poszczególne modele nazwano zgodnie z tym, jaki jest ich maksymalny udźwig. Na przykład kompaktowy Gorillapod 325 utrzyma sprzęt o wadze 325 gramów, a duży Gorillapod 5K uniesie sprzęt o wadze 5 kg.

Aby ustalić, który Joby Gorillapod będzie dla Ciebie najlepszy, najłatwiej sprawdzić wymiary i łączną wagę Twojego aparatu i dodatkowego sprzętu, np. obiektywu, mikrofonu lub zewnętrznej lampy LED, który zamierzasz zamocować do klatki. Gdy wiesz już, ile łącznie waży Twój sprzęt, możesz sprawdzić, który JOBY JOBY Gorillapod utrzyma taki ciężar.

Gorillapody vs. standardowe statywy

Największą zaletą Gorillapodów w porównaniu do standardowych statywów jest to, że łatwo zabrać je ze sobą, mają kompaktową budowę i można je przymocować do nierównych powierzchni, takich jak poręcze, gałęzie drzew lub latarnie. Elastyczne nogi umożliwiają owinięcie Gorillapoda wokół innego obiektu lub rozstawienie go tak jak zwykłego statywu. Gdy korzystasz ze standardowego statywu, często potrzebujesz dość dużej i płaskiej powierzchni, żeby go rozstawić. Najczęściej możesz zmienić długość jednej lub kilku nóg, aby korzystać ze statywu na pochyłości, ale w miarę wzrastania jej nachylenia stabilność statywu zazwyczaj się zmniejsza.

I wtedy wkracza JOBY Gorillapod i ratuje Twoje ujęcia. Dzięki nogom Gorillapoda mocowanym do obiektów znajdujących się w otoczeniu, np. drzewa, kamienia, pnia, zyskujesz więcej lepszych możliwości, aby stabilnie ustawić aparat w o wiele kreatywniejszy sposób w porównaniu ze standardowym statywem.

JOBY Gorillapody do aparatów kompaktowych

Jeżeli masz niewielki aparat, masz do wyboru kilka modeli. Jeżeli zamierzasz korzystać z mniejszego aparatu kompaktowego lub dowolnego innego, który waży mniej niż 500 gram, polecamy następujące modele w zależności od łącznej wagi Twojego preferowanego aparatu.

JOBY Gorillapod Magnetic Mini
Udźwig do 325 g.

Model Gorillapod Magnetic Mini to superkompaktowy mikrostatyw z magnetycznymi stopami, który świetnie sprawdzi się w przypadku niewielkich aparatów kompaktowych. Dzięki mocnym magnetycznym stopom możesz bezpiecznie przymocować go do dowolnego metalowego obiektu, aby uzyskać pożądany kadr na zdjęciu.

 • Niezwykle mocne stopy magnetyczne bezpiecznie przyczepiają się do metalowych powierzchni.
 • Regulowana głowica statywu umożliwia szybkie zmiany pozycji.
 • Na tym statywie możesz zamocować małe aparaty, kamery sportowe, światła LED i mikrofony ważące maksymalnie 325 gramów.
 • Jest superkompaktowy i lekki. Z łatwością zmieści się w Twojej kieszeni.

JOBY Gorillapod 325
Udźwig do 325 g.

Ten kompaktowy i elastyczny statyw jest świetną alternatywą w przypadku aparatów kompaktowych. W tym modelu zastosowano wzmocnioną głowicę kulową ze stali nierdzewnej, którą można przechylić tak, aby zrobić zdjęcie portretowe. Ten statyw ma również dłuższe nogi, dzięki czemu można go owinąć wokół różnych przedmiotów i uzyskać bardziej kreatywne ujęcia.

 • Wzmocniona głowica kulowa ze stali nierdzewnej z możliwością przechyłu o 90°.
 • Elastyczne nogi, które można owinąć wokół obiektów, aby uzyskać niebanalne ujęcia.
 • Wszechstronne mocowanie do aparatów, lamp i urządzeń o maksymalnej wadze 325 gramów.
 • Kompaktowy i lekki statyw ważący tylko 0,052 kg, który zmieści się w Twojej kieszeni!
 • Pierścienie z gumy na nogach i stopach poprawiają przyczepność.

Ten model można też kupić w wersji z magnetycznymi stopami.

JOBY Gorillapod 500
Udźwig do 500 g.

Ten mały i kompaktowy statyw jest dobrą opcją w przypadku aparatów nieco większych od kompaktów oraz aparatów 360°. Ma te same funkcje, co model 325, ale może udźwignąć cięższy sprzęt o wadze do 500 gramów. Ten model jest często używany przez vloggerów, którzy korzystają z aparatów kompaktowych i innych niewielkich aparatów.

 • Elastyczne nogi i głowica kulowa umożliwiają umieszczenie małego aparatu w dowolnym miejscu.
 • Nowa wzmocniona głowica kulowa ze stali nierdzewnej z możliwością przechyłu o 90°.
 • Wszechstronność: Można zmieniać ustawienie aparatu z portretowego do poziomego.
 • Kompaktowy, przenośny i lekki (waży jedynie 0,079 kg).

JOBY Gorillapod 500 Action
Udźwig do 500 g.

Wersja Action modelu Gorillapod 500 została przygotowana specjalnie z myślą o kamerach sportowych. Dzięki wbudowanemu połączeniu sworzniowemu możesz zamocować na nim dowolną kamerę sportową, taką jak GoPro®, Insta 360 One R, Osmo Action itp.

 • Wbudowane połączenie sworzniowe do mocowania dowolnej kamery GoPro® lub innej kamery sportowej.
 • Elastyczne przeguby umożliwiają bezpieczne przymocowanie urządzenia do innego obiektu pod dowolnym kątem.
 • Wszechstronność: Można go wykorzystywać jako statyw lub mocowanie do owijania o inne przedmioty.
 • Przenośność: Waży ok. 85 gramów wraz ze składanymi nogami.

Gorillapody do aparatów kompaktowych, bezlusterkowych i kamer wideo

Jeżeli korzystasz z bardziej zaawansowanych aparatów kompaktowych, mniejszych aparatów bezlusterkowych, aparatów hybrydowych i kamer wideo, będziesz potrzebować statywu, który wytrzyma większe obciążenie niż wcześniej wymienione modele. Poniżej znajdziesz polecane przez nas Gorillapody do aparatów o wadze od 1 kg do 3 kg.

JOBY Gorillapod 1K Kit
Udźwig do 1 kg.

Na modelu 1K możesz zamocować większe aparaty kompaktowe, aparaty hybrydowe i małe aparaty bezlusterkowe, aby korzystać z nich podczas vlogowania, fotografowania i filmowania. Zestaw Gorillapod 1K sprawdzi się idealnie w przypadku kompaktowych aparatów bezlusterkowych, lamp LED, lamp błyskowych i wszelkiego innego sprzętu o wadze maksymalnie 1 kg.

 • Elastyczne nogi i głowica kulowa zabezpieczają sprzęt fotograficzny.
 • Odczepiana minigłowica kulowa, która pasuje do innych Gorillapodów lub standardowych statywów.
 • Głowica z funkcją panoramowania w zakresie 360° i przechylania o 90° umożliwia precyzyjną regulację kąta nachylenia kamery.
 • Solidność: Utrzymuje urządzenia o wadze maks. 1 kg.
 • Pierścienie z gumy na nogach i gumowane stopy poprawiają przyczepność.

JOBY Gorillapod 3K Kit
Udźwig do 3 kg.

Gorillapod 3K to kompaktowy, profesjonalny i lekki statyw do lustrzanek cyfrowych i aparatów bezlusterkowych. Jest tak samo elastyczny jak inne modele, a do tego jest wyposażony w poziomicę. Został zaprojektowany z myślą o profesjonalnych fotografach. Tego najlepszego przedstawiciela statywów z tego gatunku można skonfigurować do użytku w fotografii, filmie, vloggowaniu lub transmisjach na żywo. To również najpopularniejszy statyw na świecie.

 • Elastyczny statyw umożliwiający bezpieczne rozłożenie aparatu bezlusterkowego i lustrzanki cyfrowej w dowolnym miejscu.
 • Solidność: Utrzymuje urządzenia o wadze maks. 3 kg.
 • Pierścienie z gumy na nogach i gumowane stopy zapewniają stabilność w trudnym terenie.
 • Wytrzymałe przeguby są wykonane z trwałego plastiku ABS klasy medycznej i TPE.
 • Pasuje do profesjonalnych akcesoriów takich jak uchwyt GripTight PRO.

JOBY Gorillapod 3K Pro Kit
Udźwig do 3 kg.

Zestaw Gorillapod 3K Pro to ulepszona wersja zestawu 3K. W modelu 3K Pro zastosowano całkowicie nową aluminiową konstrukcję z maszynowymi gniazdami CNC oraz głowicę kulową wykonaną w standardzie Arca Swiss. Ten zestaw jest stabilny i trwały. Został opracowany z myślą o fotografii, filmie, vloggowaniu lub streamowaniu.

 • Jest przeznaczony do aparatów bezlusterkowych klasy premium.
 • Udźwignie urządzenia o wadze maksymalnie 3 kg.
 • Opatentowana konstrukcja aluminiowa jest wytrzymała i umożliwia płynny ruch.
 • Opcjonalna głowica kulowa zgodna ze standardem Arca Swiss.
 • Modułowy i wszechstronny system — doskonały do tworzenia nieskończonej liczby kadrów.

JOBY Gorillapod 5K Kit
Udźwig do 5 kg.

Zestaw Gorillapod 5K ma największy udźwig ze wszystkich modeli i prawdopodobnie będzie najbezpieczniejszym i najbardziej niezawodnym statywem do dowolnego sprzętu z gwintem 1/4” w podstawie pod warunkiem, że jego łączna waga nie przekroczy 5 kg. Zestaw 5K jest wykonany z aluminium i wyposażony w płytę szybkiego uwalniania zgodną ze standardem Arca Swiss, co jest idealnym rozwiązaniem dla profesjonalistów i hobbystów, którzy chcą szybko zmieniać aparaty. Model 5K świetnie sprawdzi się w przypadku dużych aparatów bezlusterkowych i lustrzanek cyfrowych. Ten model Gorillapodu jest najczęściej wybierany przez vloggerów.

 • Elastyczne nogi i głowica kulowa umożliwiają umieszczenie profesjonalnego sprzętu fotograficznego w dowolnym miejscu.
 • Konstrukcja z anodowanego aluminium umożliwia płynny ruch.
 • Głowica kulowa 5K z płytą szybkiego uwalniania w standardzie Arca Swiss.
 • Pierścienie z gumy na nogach i gumowane stopy zapewniają stabilność w trudnym terenie.
 • Statyw do lamp błyskowych i urządzeń z mocowaniem 1/4"-20.

Gorillapod Rig
Udźwig do 5 kg.

Statyw Gorillapod Rig to doskonały wybór dla tych, którzy przygotowują filmy na YouTube’a, vlogi, wywiady i inne treści wideo. W tym modelu zastosowano ten sam solidny korpus co w wersji 5K, dzięki czemu możesz umieścić na nim dużą lustrzankę cyfrową, a także inne akcesoria, które łącznie z aparatem będą ważyć maksymalnie 5 kg. Do statywu dołączono dwa ramiona typu Gorillapod, które przydają się, gdy chcesz dodać do swojego zestawu zewnętrzny mikrofon i lampę LED.

 • Opatentowane kulki i przeguby marki GorillaPod z gumowanymi pierścieniami.
 • Możliwość zamocowania głównego aparatu i dwóch dodatkowych urządzeń o łącznej wadze nieprzekraczającej 5 kg.
 • Precyzyjnie wykonaną głowicę kulową z płytą szybkiego uwalniania zgodną ze standardem Arca Swiss® można obrócić o 360° i przechylić o 90°.
 • Wyjmowana płyta centralna (Hub Plate) jest wyposażona w dwa żeńskie mocowania ¼”-20.
 • Dwa ramiona GorillaPod składające się z sześciu kulek są zakończone mocowaniami 1/4''-20.

Adres rejestrowy Focus Nordic Poland ul. Wiertnicza 165 02-952 Warszawa Adres korespondencyjny Focus Nordic Poland Al. Jerozolimskie 180 02-486 Warszawa KRS: 0000637937

Znajdź na mapach Google

Wybierz region